موهای خود را فر کنید
آرايشگرها براي اين‌كه بتوانند فرهاي زيبايي روي سر ايجاد كنند گاهي از مواد شيميايي استفاده مي‌كنند، مثلا يكي از كارهايي كه آرايشگرهاي معروف مي‌كنند يك چهارم فنجان كانديشنر(نرم‌كننده) در 1/5 فنجان آب حل كرده و به موها اسپري مي‌كنند. البته بايد اين مخلوط را خوب تكان داد تا كاملا مخلوط شود و سپس به موهاي خشك اسپري كرد تا مرطوب شوند و سپس به آنها حالت فر داد. اين كار نه تنها موها را نرم كرده بلكه آن‌ها را براق نيز مي‌كند. اگر وقت داريد بعد از اين كار كمي موها را با سشوار خشك كنيد و با يك فر‌كننده مخروطي شكل به آن‌ها بهتر حالت دهيد، اگر هم وقت نداريد اجازه دهيد موها با جريان هوا خشك شوند و خودشان حالت بگيرند.

وز وزی نباشید
سريع‌ترين راهي كه بتوانيد از شر وزها خلاص شويد استفاده از سشوار است اما اگر بخواهيد اين وزها را از بين ببريد بعد از حمام بايد اول موها را با حوله تا حد ممكن خشك كرده و كمي صبر كنيد كه موها تا حدي با هوا خشك شوند، وقتي بيشتر موها خشك شده‌ بودند قسمت‌هاي كوچكي از موهاي روي سر را دور يك برس بزرگ گرد بپيچيد و با حرارت بالا موها را سشوار كنيد، بهتر است نازل سر سشوار بگذاريد تا حرارت به‌طور مستقيم به موها بخورد و وز آن‌ها را از بين ببرد. اگر بعد از اين كار همچنان وز موها از بين نرفته ‌بود، مقداري از يك سرم ضد وز كه حاوي سيليكون باشد را كف دست‌ها بريزيد و آن را به موهاي رويي كه بيشترين وز را دارند بماليد و سپس موها را اتو كنيد تا كاملا وزها از بين بروند.

گاهی یک براشینگ ساده در خانه کار راه‌ انداز است و گاهی برای مراسم خاص باید سری به آرایشگاه بزنید، اما مشکل اصلی سر برس و گاهی سنجاق‌هایی است که آرایشگران استفاده می‌کنند. در آرایشگاه برس‌ها را ضدعفونی نمی‌کنند و نهایت کاری که انجام می‌شود کندن موهای اضافه‌ای است که روی برس چسبیده، هر چند گاهی حتی همین کار هم انجام نمی‌شود.

به داد موهای آسیب دیده برسید
خيلي از خانم‌ها هستند كه به خاطر استفاده از رنگ و وسايل حالت‌دهنده داغ موهاي‌شان شديدا آسيب ديده‌ است و همين آسيب‌ديدگي‌ها حالت دادن موها را سخت مي‌كند. به همين خاطر اگر بخواهيد موهاي‌تان خوب حالت بگيرد بايد به نوعي اين آسيب‌ديدگي‌ها را پنهان كنيد، كرم‌هايي وجود دارد كه مخصوص موهاي آسيب‌ديده است و توصيه مي‌كنيم از آن‌ها به‌خصوص درنوك موها استفاده كنيد چون اين كرم‌ها آسيب‌ديدگي‌ها را مي‌پوشانند و در نتيجه موها هم راحت‌تر حالت مي‌گيرند و هم ديگر نوك موها وز كرده به‌نظر نخواهد رسيد. اگر هم موهاي‌تان خيلي ظريف و نازك است و كرم روي آن سنگيني مي‌كند مي‌توانيد به نوك موها اسپري‌هاي مو بزنيد و بعد موها را اتو كنيد. اين كار خيلي سريع‌تر از سشواركشيدن كل موهاست و همه آسيب‌ديدگي‌ها را نيز مي‌پوشاند.

از آب استفاده کنید
هميشه روي ميز آرايش‌تان يك اسپري آب بگذاريد، آرايشگرها براي اين‌كه اثر مواد حالت‌دهنده مو را بيشتر كنند، معمولا روي موها آب اسپري مي‌كنند، همچنين وقتي تمام موها را با آب مرطوب كنيد ديگر كمتر روي موها احساس ناراحتي مي‌كنيد، اسپري‌كردن مقدار كمي آب روي موها حالت‌دهي آن‌ها را خيلي راحت‌تر مي‌كند. البته مي‌توانيد دور موها را با يك حوله مرطوب بپوشانيد تا همان اثر را داشته باشد.

چه برسی استفاده کنید؟
موقع سشوار كشيدن، استفاده از برس براي خشك كردن و حالت دادن به موها وقت كمتري از شما خواهد گرفت و در نهايت موهاي‌‌تان بهتر مرتب مي‌‌شوند و فرم مي‌گيرند. اگر نخواستيد از برس براي خشك كردن موهاي‌‌تان استفاده كنيد، انتخاب ديگر اين است كه فقط با استفاده از دست‌‌تان موهاي‌‌تان را جابه‌جا كنيد و جلوي سشوار آن‌ها را خشك كنيد. بهترين برس، برسي بزرگ و گرد است. اين برس پس از سشوار كشيدن بهترين حجم و حالت را به موهاي‌ شما خواهد بخشيد.

برس‌هاي فلزي براي سشوار كشيدن مناسب‌ترين هستند و بهترين شكل را به موهاي‌‌تان خواهند داد. شما مي‌توانيد از برس‌هاي كم ‌قطرتر براي مرتب‌كردن و سشوار كشيدن موهاي چتري‌‌تان استفاده كنيد. برس‌هاي پارويي براي پرداخت نهايي موهاي بلند، پس از سشوار كشيدن مناسب‌ هستند. موهاي برس‌‌هاي چوبي، تركيبي از موهاي طبيعي و مصنوعي است، بنابراين به‌گرفتن بهتر موها درون‌‌شان كمك مي‌كنند.

موها را ديسپانسر كنيد
اگر موهاي‌تان كم پشت و صاف، است مي‌توانيد آن‌ها را فر دهيد تا هم زيباتر شود و هم پرپشت‌تر به‌نظر برسد، براي اين كار نم موها بايد به صورتي باشد كه نه خيلي خيس باشد كه از آن آب بچكد و نه اين‌كه خيلي خشك باشد.  از بالاي گوش راست تا گوش چپ، موها را به حالت نيم دايره جدا كنيد و در بالاي سر ببنديد، تا بتوانيد با موهاي پائيني راحت‌تر كار كنيد و همه موها فر شوند، به موها موس زده، (ژل هم مي‌توان استفاده كرد ولي ژل موها را سفت مي‌كند) و آن را در لابه لاي موها پخش كنيد.

سشوار را روشن كنيد، اول روي حرارت زياد بگذاريد تا سشوار زودتر گرم شود ، بعد حرارت را كم كنيد و با صبر وحوصله موها را خشك كنيد. سرتان را كاملا به سمت پايين خم كرده؛ موها را به صورت حلقه‌اي داخل سري ديسپانسر گذاشته و به حالت دوراني روي قسمت به قسمت سرتان بچرخانيد. براي موهاي بالاي سر هم اين كار را تكرار كنيد. مي‌توان براي تثبيت كردن موها، در آخرين مرحله از تافت هم استفاده كرد.