اگر از کم مویی و بد رشد بودن موهایتان ناراضی هستید، پیشنهاد میکنیم ماسک موی جادویی که در ادامه به آن اشاره میکنیم را امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید.

 

ماسک موی جادویی برای رشد مو ها

 

در آینه که نگاه می کنید مدام حسرت زمانی را می خورید که موهایتان هنوز پرپشت بود و نریخته بود اما افسوس هیچ سودی نخواهد داشت. برای رشد مجدد موهای ریخته شده بهتر است خودتان دست به کار شوید.مثل همیشه استفاده از راه و روش گیاهی و طب سنتی بهترین گزینه ی پیشنهادی است که در زیر بهترین ماسکبرای تقویت و پرپشت شدن موهای ریخته شده را به شما معرفی می کنیم.مو

بسیاری از مردم در رشد موهاشان عجله دارند چون یا در آستانه ازدواج کردن هستند، یا قصد رفتن به مجلسی رسمی را دارند، یا در انتظار ملاقات همسرشان در آینده نزدیکند، یا قسمتی از پوست سرشان دیده می شود و می خواهند جای خالی بی مو در سر هر چه زودتر پر شود. آنها خواستار توصیه ای اند که چگونه موهای کوتاهشان در چند هفته بلند شود.

مو زیبایی خاصی به چهره میبخشد و آدم بدون مو چهره اش زیبایی آنچنانی ندارد.

اگر از کم مویی و بد رشد بودن موهایتان ناراضی هستید یا اگر در اطراف تان آدم کم مو میبینید و میخواهید به آن کمک کنید،پیشنهاد میکنیم ماسک موی جادویی که در ادامه به آن اشاره میکنیم را امتحان کنید و نتیجه آن را ببینید.

این ماسک موی جادویی در تقویت ریشه های مو و همچنین رشد سریع آن به شما کمک می کند.چه خانم ها و چه آقایان با مشکلات ریزش مو مواجه هستند به ویژه زمانی که مو نازک و شکننده باشد. ریزش مو در مردان بیشتر دلایل ژنتیکی داشته و در زنان نیز بیشتر به خاطر رنگ کردن مو و استفاده از مواد شیمیایی است.

نرم کننده های مو نیز در سرعت رشد آن اثر منفی می گذارند. به همین دلیل قصد داریم ماسک مویی را به شما معرفی کنیم که در رشد سریع موهایتان کمک شایانی می کند. نتایج جادویی این ماسک در طول یک شب هم محسوس است.این ماسک تمام مواد مغذی طبیعی برای رشد مو را به آن رسانده که باعث درخشندگی و بهبود کیفی موهایتان می شود. ریشه مو نیز پس از دریافت آن مواد مغذی رشد سریع تری را تجربه خواهد کرد.

 

مواد مورد نیاز و طرز تهیه ماسک مو :
برای تهیه این ترکیب شما تنها به 3 ماده نیاز دارید :
دو قاشق غذاخوری روغن کرچک
یک عدد زرده تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی


کافی است تمام موارد را داخل ظرفی ریخته و آن ها را خوب با هم مخلوط کنید. سپس ریشه های موهایتان را به خوبی با ترکیب حاصل شده ماساژ دهید و باقیمانده آن را روی سرتان اعمال کنید. پس از آن، سر را با یک پلاستیک یا کلاه ویژه مو بپوشانید. سپس اجازه دهید تا ترکیب به مدت 2 تا 4 ساعت روی موهایتان بماند. در نهایت نیز موهایتان را آب بکشید.
این کار را یک تا 2 مرتبه در هفته و به مدت 2 ماه تکرار کنید.

 

چگونه موهایی سالم و بدون ریزش داشته باشیم؟
نگران زیبایی موهای تان هستید؟ درست است همه این نگرانی ها بجاست، اما قبل از این نگرانی ها چقدر موهای تان را می شناسید؟ مزاج موهای تان خشک است یا تر. متخصصان طب سنتی معتقدند این تندرستی فرد است که زیبایی می آورد به سادگی می شود نتیجه گرفت زیبایی موها در گرو سلامت بدن است. کسانی که موهای سالم و زیبا می خواهند قبل از هر کاری باید از تندرستی خود مطمئن باشند و بعد سراغ روش های زیبا تر کردن مو های شان بروند.

 

 شست وشوی مو براساس مزاج
یکی از راه های تامین سلامت مو توجه به شست وشوی آن است. اما نه به این معنا که هر چه بیشتر موها شسته شوند، سالم تر خواهند بود؛ بلکه باید پیش از هر چیز مزاج مو را تشخیص داد و براساس آن برای شستن ها مو تصمیم گرفت.
* کسانی که در حالت طبیعی موهای شان خشک است، نباید آنها را یک روز در میان بشویند. هر کسی خودش بهتر می داند موهایش کی کثیف هستند و کی تمیز! بنابراین به طور معمول موهای خشک را دو بار در هفته بشویید. مدت زمان شست وشو را هم تا حد امکان کوتاه کنید.
* کسانی که مزاج موهای شان تر است و در حالت تمیزی موهای شان خشک نیست و تری متعادلی دارد، می توانند آنها را یک روز در میان بشویند تا براقی بیشتری پیدا کند. این دسته از افراد می توانند مدت زمان بیشتری را صرف شستن موهای شان کنند.
* در فصل بهار و تابستان برای همه مزاج ها شست وشوی بیشتر اشکالی ندارد؛ البته به شرطی که موهای خشک، خشک تر نشوند.
* در فصل پاییز و زمستان دفعات شست وشو به طور طبیعی کمتر می شود. اما باز هم این نیاز افراد است که تعداد دفعات را تعیین می کند.
 
راه تشخیص شامپوی مناسب
ماده ای که برای شست وشوی مو انتخاب می کنید تاثیر مستقیمی بر سلامت موها می گذارد. امروزه تنوع شامپوها بسیار زیاد است و همین مساله، انتخاب را سخت می کند. ولی به طور کلی شامپویی برای مو مناسب به شمار می رود که با مزاج موها سازگاری داشته باشد. از طرفی هم واقعیت این است که تشخیص مزاج مو قدری دشوار است.
در بسیاری موارد مزاج فرد با مزاج موهایش متفاوت است؛ بنابراین بهترین راه شناخت شامپوی خوب و مناسب این است که به نشانه ها توجه کنید. ببینید موهای تان با شامپو سازگار است یا نه. شامپویی که روی مو خوب کف کند و باعث شود موها بعد از خشک شدن تمیز و براق باشند، شامپوی مناسب و سازگار با موهای تان است.
 
ریزش مو طبیعی است؟
هر ریزش مویی الزاما دلیل بر وجود یک نقص یا مشکل نیست. موها به طور روزانه و طبیعی می ریزند. اگر تعداد موهای ریخته شده یک روز پیش از شست وشو و یک روز پس از آن و در شت وشو حدود سیصد تار مو باشد وضعیت طبیعی است؛ در غیر این صورت علامت یک بیماری یا کمبود محسوب می شود. تغذیه فرد در سلامت موها بسیار مهم است.
علاوه بر این عوامل دیگری هم در ریزش موها دخیل هستند ازجمله بعضی بیماری ها که باعث ریزش مو می شوند. مثلا افرادی که دچار سوء مزاج کلیه هستند یا سابقه سنگ کلیه دارند، موهای شان بیشتر می ریزد. در چنین حالتی راه درمان ریزش مو، علاج بیماری یا کمبود است. کسی که تغذیه درستی ندارد، باید الگوهای تغذیه ای اش را اصلاح کند.
 
تراشیدن مو آن را پرپشت می کند؟
قدیمی ها براثر تجربه دریافته بودند که تراشیدن کامل مو باعث می شود تا مو پرپشت شود. این کار شبیه وجین کردن گیاهان است. با چیده شدن برگ های ضعیف، غذای بیشتری به برگ های سالم می رسد و رشد گیاه بهتر می شود. مو هم همین طور است؛ وقتی موها به اصطلاح از ته تراشیده می شوند، موهای ضعیف تر یا بیمار از بین می روند و اکسیژن بیشتری به ریشه مو می رسد؛ درنتیجه موهای جدید با قوت بیشتری رشد می کنند و احساس می شود مو، پرپشت تر شده است.
 
بافتن مو از موخوره پیشگیری می کند؟
موخوره یا دو شاخه شدن مو یکی از نشانه های عدم سلامت مو محسوب می شود وقبل از اینکه تمام موهارا از بین ببرد باید به موقع درمان شود. خشک بودن موها علت اصلی به وجود آمدن موخوره است. برای پیشگیری از آن باید عواملی را که خشکی می آورند، از میان برد. به عنوان مثال گاهی خشکی بیش از حد مو و موخوره در اثر استفاده از شامپوی نامناسب ایجاد می شود. شامپوهایی که مواد پاک کننده قوی دارند، برای موهای خشک مناسب نیستند؛ یا اینکه خشکی مو در اثر تغذیه نامناسب پدید آمده است. اما بافتن مو به تنهایی نمی تواند راه حل قطعی مشکل باشد.
 
ماسک افزایش رشد مو
ممکن است افراد به دلایل مختلف بخواهند در مدت زمان کوتاهی موهای شان قدری بیشتر از حد طبیعی رشد کند. برای این هدف کافی است یک ماسک طبیعی و ساده را امتحان کنید. نصف قاشق چای خوری پودر خردل را با مقدار زیادی آب چغندر پخته شده مخلوط کنید. مقدار آب چغندر باید زیاد باشد؛ چون قرار است مو ها را به جای آب با آن بشویید. بعد از انجام شست وشو مو را با روغن مورد روغن مالی کنید. در هفته اول لازم است هر روز این کار را تکرار کنید. در هفته های بعدی دو تا سه بار شست وشو در هفته کفایت می کند.
 
ماسک شوره سر
وقتی پوست و موی سر دچار خشکی باشد، شوره سر به وجود می آید. با یک ماسک ساده ولی موثر می توانید این مشکل را برطرف کنید. 100 گرم آرد نخود، 15 گرم آرد شنبلیله، 15 گرم سبوس، 15 گرم خردل، 10 گرم ختمی و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب خانگی را در آب با یکدیگر خوب مخلوط کنید.
درست مشابه کاری که برای حنا انجام می دهید. وقتی یک خمیر یکدست حاصل شد، آن را روی سر بگذارید. 40 دقیقه بعد ماسک را از روی مو بردارید و با آب گرم بشویید. درصورتی که احساس کردید پس از شست وشو موهای تان خشک شده، آن را با روغن گل سرخ روغن مالی کنید. به این ترتیب که انگشتان دست را به روغن آغشته کنید و لابه لای مو ببرید.
 
ماسک لخت کننده مو
برای لخت کردن مو روش هایی به کار می رود که روش های سالمی به شمار نمی آیند و به آن آسیب می زنند. برای داشتن موهای لخت می توانید از یک ماسک طبیعی و بدون ضرر استفاده کنید. در ظرفی روغن زیتون و سرکه را به مقدار مساوی با هم مخلوط و روی حرارت ملایم گرم کنید.
سپس اجازه دهید مایع ولرم شود و آن را به شکل ماسک روی سر بگذارید. بعد از 30 تا 40 دقیقه مو را با آب گرم بشویید. عمل آبکشی مو را به دقت انجام دهید تا چیزی از ماسک روی مو باقی نماند. درست است که سرکه خاصیت نرم کنندگی مو را دارد، ولی اگر مدتی طولانی روی آن بماند، نتیجه معکوس می دهد و مو را خشک می کند.
 
ماسک فرکننده مو
مقداری آرد شنبلیله، مرّ، تخم بذر البنج سفید آرد شده، سدر و مازو را خیس کنید. مخلوطی از مواد را با آب به شکل خمیر در بیاورید. خمیرتان از نظر قوام باید شبیه خمیر حنا باشد. آن را روی سر به شکل ماسک قرار دهید و پس از گذشت 40 دقیقه موها را به دقت آبکشی کنید. تعداد دفعاتی که از این ماسک استفاده می کنید، بر میزان فر شدن مو تاثیر می گذارد.
مثلا اگر برای فر شدن موهای تان عجله دارید شاید لازم باشد در یک روز چهار تا پنج بار این ماسک را تکرار کنید. درصورتی که به همه این مواد دسترسی نداشتید، می توانید یک ماسک ساده تر را به کار بگیرید. به این شکل که پودر برگ صدر و مازو را با آب مخلوط کنید و خمیر به دست آمده را روی سر ماسک کنید.
  
****بسیاری از مردم بر این باورند که رعایت بهداشت یعنی اینکه هر روز باید موهایشان را بشویند؛ در صورتی که موها هر چند روز یک بار نیاز به شستشو دارند. اگر موهایتان فرفری یا حالت دار است دو یا سه بار شستشو در هفته کافی است. اگر هم عادت دارید هر روز دوش بگیرید، لازم نیست حتماً از شامپو استفاده کنید. فقط موها را آبکشی کنید و کف سر را با نوک انگشتان تان به آرامی ماساژ دهید. یادتان باشد که در صورت نیاز به نرم کننده آن را فقط به نوک موها بمالید.
 
برای اینکه از بابت تمیز شدن موهایتان مطمئن شوید، حتماً نباید آنها را با دو دست بشویید. یک بار شستشو کافی است چون استفاده بیش از حد شامپوها موهای شما را خشک می کند.
 
شستشو با شامپو را از فرق سرتان شروع کنید؛ سپس به ساقه ها برسید. چون چربی در کف سر شما تولید می شود و موهایتان را چرب نشان می دهد. از سوی دیگر، باید در مصرف مقدار شامپو هم دقت کنید. مقدار کمی از آن را کف دست تان بریزید و بعد موها را با آن بشویید. یادتان باشد که شامپو و کف اضافی نه تنها موهایتان را تمیز تر نمی کند، بلکه باعث می شود موها خشک تر شوند.